زیر لوگو

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17:30

گچبری نئوکلاسیک

گچبری نئوکلاسیک

این روزها که هنر بخش مهمی از طراحی داخلی شده است، گچبری جایگاه ویژه‌ای کسب نموده! شما به راحتی می‌توانید با کمک هنر گچبری، فضای مدنظرتان را به شکلی هنری، زیبا و جذاب نمایش دهید. گچبری نئوکلاسیک یکی از سبک‌های رایج و دوست داشتنی است که از به روز رسانی سبک کلاسیک ایجاد شده است. برای اشنایی با گچبری نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی، همراه ما باشید تا جزییات را بررسی کنیم.

گچبری نئوکلاسی 1

گچبری نئوکلاسیک چیست؟

گچبری نئوکلاسیک یک اقدام نوآورانه در زمینه طراحی داخلی محسوب می‌شود. گچبری نئو کلاسیک به بهترین شکل ممکن می‌تواند فضای دلنشین و رویایی برای شما خلق کند. اگر اصول و عناصر سبک کلاسیک را با سادگی سبک مدرن تلفیق کنید، قطعا به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا می‌کنید. این سبک ترکیبی از زیبایی‌های کلاسیک و راحتی و سادگی سبک مدرن است.  گچبری نئوکلاسیک، برخلاف سبک کلاسیک که تمایل به تزئینات زیاد و جزئیات پیچیده دارد، از تزئینات معتدل و کمتر استفاده می‌کند. طراحی‌ها و تزئینات نئوکلاسیک به طور کلی ساده‌تر است و خطوط ساده در ان دیده می‌شود. نئوکلاسیک پیچیدگی بیش از اندازه ندارد و برای خانه‌های امروزی گزینه بهتری محسوب می‌شود. اگر عاشق رنگ کردن گچبری نئوکلاسیک باشید، باز هم این گزینه می‌تواند با رنگ های سنگینی مثل بژ، کرم، آبی و سبز مات خودش را نشان دهد.در گچبری نئوکلاسیک از المان‌های معماری کلاسیک استفاده می‌شود. تمامی ستون‌ها، سر ستون ها، گوشه‌ها و حاشیه‌ها به بهترین شکل ممکن طراحی و پیاده سازی می‌شوند. قطعا جذابیت و زیبایی این سبک گچبری می‌تواند فضای مدنظرتان را زیباتر جلوه دهد. یادتان باشد که گچبری نئوکلاسیک تلاش می‌کند تا موفق شود، توازن مناسبی بین زیبایی کلاسیک و سادگی مدرن برقرار کند و فضاهایی با طراحی شیک و متعادل ایجاد نماید.

گچبری نئوکلاسی 2

تفاوت گچبری نئوکلاسیک و گچبری کلاسیک

شاید هنوز دقیقا متوجه تفاوت‌های گچبری کلاسیک و گچبری نئوکلاسیک نشده باشید. تفاوت‌های اصلی بین گچبری کلاسیک و گچبری نئوکلاسیک وجود دارد که می‌توانید با مطالعه این بخش جزییات آن را متوجه شده و قدرت تشخیص پیدا کنید.

گچبری کلاسیک به تزئینات زیاد، پیچیده و پر از جزییات شناخته می‌شود و قاب ‌بندی‌های پیچیده‌ای دارد. شلوغی، نقوض پیچیده و استفاده از ابزارها به میزان زیاد کاملا در این سبک احساس می‌شود. الان برعکس، گچبری نئوکلاسیک تزئینات محدودتری دارد و سبک تزیینات به سمت سادگی و انتزاع می‌روند. در اجرای گچبری نئوکلاسیک از ابزارها و قاب‌بندی‌های ساده‌تر استفاده می‌شود.  گچبری کلاسیک از رنگ‌ها و لعاب‌های براق و محسوس استفاده می‌کند تا فضایی لوکس و جلب توجه کننده بسازد. در حالی که گچبری نئوکلاسیک تلاش می‌کند تا از رنگ‌های معتدل و ملایم استفاده کند و حس سادگی، امنیت و زیبایی را به نمایش بگذارد. گچبری کلاسیک اغلب در فضاهای اشرافی، پذیرایی و بخش‌های لوکس منازل استفاده می‌شود. در حالی که گچبری نئوکلاسیک، حس و حال ساده‌تری دارد و حتی برای فضاهایی مثل اتاق خواب و نشیمن نیز گزینه مناسبی است. در کنار سبک نئوکلاسیک باید حتما لوازمی تلفیقی استفاده نمایید و هیچ تاکیدی بر سبک کلاسیک نیست، در حالی که گچبری کلاسیک ایجاب می‌کند تا همه اکسسوری‌ها و لوازم دکوراسیونی را کلاسیک انتخاب نمایید. سادگی و خطوط صاف از ویژگی‌هایی است که در دکوراسیون نئوکلاسیک دیده می‌شود.

گچبری نئوکلاسی 3

نواحی مناسب برای اجرای گچبری نئوکلاسیک

جالب است بدانید که اجرای گچبری نئوکلاسیک در برخی فضاها به شدت رایج است. آگاهی و شناخت این فضاها به شما کمک می‌کند تا بتوانید هوشمندانه انتخاب کنید و بهترین گزینه‌ها را برای خودتان ایده پردازی نموده و از طریق متخصصین عملی کنید.

گچبری نئوکلاسی 4

1- گچبری نئوکلاسیک سقف

گچبری نئوکلاسیک در طراحی سقف‌ها، یک استفاده هوشمندانه از عناصر کلاسیک و مدرن را نشان می‌دهد. شما به وسیله گچبری نئوکلاسیک سقف می‌توانید ذوق مدرنیته را در کنار جزییات کلاسیک تلفیق کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. گچبری نئو کلاسیک به راحتی می‌تواند فضای شما را به شکلی هوشمندانه و زیبا، نمایش دهد. در این سبک شوق و ذوق طراحی خلاقانه مدرن با جزییات و اصول کلاسیک تلفیق می‌شود تا نتیجه مطلوبی را اجرایی کند. این سقف‌ها ممکن است از قاب‌بندی‌ها و نقش‌های گچبری با جزئیات کمتر استفاده کنند تا جلوه‌ای کلاسیک را با زیبایی و شیوه‌ای جدید به همراه بیاورند. به علاوه، در گچبری نئوکلاسیک، از المان‌های معماری کلاسیک مانند ستون‌ها، گوشه‌ها و حاشیه‌ها استفاده می‌شود تا فضایی خاص و شیک پدیدار شود. در گچبری نئوکلاسیک نواحی لوستر و نورپردازی به شکلی هوشمندانه و زیبا دیزاین می‌شود تا هنر گچکار را بیش از پیش نمایش دهد.

گچبری نئوکلاسیک

2- گچبری نئوکلاسیک دیوار

گچبری نئوکلاسیک در طراحی دیوارها نقش مهمی را ایفا می‌کند. نئوکلاسیک تلفیق هوشمندانه ای از سنت و مدرنیته است که در ساختار کلاسیک جدید خودش را نشان می‌دهد. گچبری دیوارها با سبک نئوکلاسیک، چیزی فراتر از یک تصور رایج است. شما می‌توانید با هنر گچبری نئوکلاسیک، ساختاری بی نظیر و جذاب رقم بزنید. این سبک دیزاین بر روی دیوارها می‌تواند هویتی از طراحی داخلی را به نمایش بگذارد. استفاده از نقش و نگارهای ساده تر در کنار خطوط برجسته و ظریف، تمام آن چیزی است که در هنر گچبری نئوکلاسیک دیوار پذیرایی به چشم می‌خورد. یادتان باشد که در این سبک جزییات و پیچیدگی جایگاهی ندارد و همه چیز در یک نظم مطلوب نمایش داده می‌شود.

گچبری نئوکلاسیک به عنوان یک پوشش تزیینی بر روی دیوار سبک مدرن، موجب می‌شود تا فضای دیوارها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و تمامی اجزای دکوراسیون و مبلمان، به خوبی در هارمونی قرا گیرند.

گچبری نئوکلاسی 6

3- گچبری نئوکلاسیک ستون

گچبری نئوکلاسیک در طراحی ستون‌ها از اصول سبک کلاسیک الهام گرفته و با تعدیل‌ها و تغییراتی در طراحی به سمت دیزاین مدرن پیش می‌رود. شما به راحتی می‌توانید با کمک گچبری نئوکلاسیک ستون پذیرایی یا ستون‌های کناری، فضای دلنشینی خلق کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. با هنر گچبری مزاحمت ناشی از یک ستون وسط پذیرایی کاسته می‌شود و ساختار آن به شکل یک المان تزیینی، خودش را نشان می‌دهد. گچبری نئوکلاسیک از ستون‌ها به عنوان یک عنصر مهم در معماری داخلی استفاده می‌کند. سر ستون ها نیز بخش مهمی از این المان را به خودشان اختصاص می‌دهند. طرح های برجسته، هندسی و خاص در طراحی نئوکلاسیک ستون و گچبری ان به چشم می‌خورد.

گچبری نئوکلاسی 7

قیمت گچبری نئوکلاسیک

برای تعیین قیمن گچبری نئوکلاسیک، باید حتما از متخصصین آن پرس و جو کنید. تعیین قیمت وابسته به متراژ، پیچیدگی طرح، محل پروژه و موارد این‌چنینی دارد. پس برای دریافت قیمت گچبری نئوکلاسیک، تخصص گچکار و شرکت مجری را مدنظر داشته باشید و مطابق با تغییر قیمت‌های روز، آن را جویا شوید.

گروه هنری سعید آریا فطرت

عنواین مهم صفحه