زیر لوگو

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17:30

گچبری مدرن

گچبری مدرن

استقبال از دکوراسیون مدرن این روزها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. کوچک شدن ابعاد خانه‌ها و محدودیت فضا، یکی از دلایلی است که سبک مدرن را در خانه‌ها رایج‌تر کرده است. میل به زندگی ماشینی ساده و خارج از جزییات، دلیل دیگری است که دکوراسیون و طراحی داخلی مدرن را بیش از پیش محبوب کرده است. استفاده از گچبری مدرن به عنوان یک ایده جذاب و خلاقانه در فضای خانه‌های امروزی جای خود را باز کرده است. به همین دلیل لازم است تا اطلاعاتی در زمینه گچبری مدرن کسب کنید.

گچبری مدرن 1

گچبری مدرن چیست؟

گچبری مدرن به عنوان یک شاخه از هنر گچبری شناخته می‌شود. در این سبک، با تأکید بر شیوه‌های نوین در تزئین و زیباسازی فضای داخلی می‌توان هنر گچبری را اعمال نمود. این سبک از گچبری، در تطابق با اصول طراحی مدرن، از طرح‌های مینیمال، ساده، و نوآورانه استفاده می‌کند. با این حال، گچبری مدرن به شیوه‌ای منحصر به فرد و نوین از اشکال پیش ساخته برخوردار است که با گچ بری سنتی تفاوت‌های چشمگیری دارد. در این سبک، طراحی‌ها به دور از جزئیات سنتی و سلطنتی اجرا می‌شوند و به جای آن، جزئیات مینیمال و خطوط ساده خودشان را نشان می‌دهند. گچبری مدرن نه تنها در قسمت‌های اصلی خانه بلکه در اتاق‌ها، ورودی و حتی در فضاهای اجتماعی نیز اجرا می‌شود. طراحی‌ گچبری مدرن به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند و با افزایش تقاضا برای سبک‌های مدرن، این شاخه از هنر گچبری با ایده های خلاقانه از طرح های مدرن در گچبری اجرایی می‌شود.

گچبری مدرن 2

قیمت گچبری مدرن

کشف قیمت گچبری مدرن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل باید در خصوص آن اطلاعات کسب کنید تا برای اجرا، آگاهی کافی از تفاوت قیمت گچبری مدرن در انواع گوناگون داشته باشید. قیمت گچبری مدرن به عوامل مختلفی وابسته است.  طراحی و پیچیدگی طرح می‌تواند بخش مهمی از این امر باشد. طرح‌های دقیق، هنری و پیچیده، معمولا هزینه بیشتری را نیاز دارند. چرا که حضور افراد متخصص در زمینه گچکاری، کارگر متخصص در این زمینه و موارد این‌چنینی موجب افزایش قیمت می‌شود. اندازه و مساحت گچبری نیز تأثیر زیادی در قیمت دارد. گچبری بر روی سقف، دیوار یا ستون، زمان بر است و قطعا هزینه طراحی و  اجرای آن بیشتر خواهد بود. نوع متریال گچ، رزین‌ها، رنگ‌ها و سایر مواد استفاده شده در گچبری مدرن نقش تعیین کننده‌ای در قیمت نهایی دارند. استفاده از مواد با کیفیت بالا و مدرن موجب می‌شود تا هزینه نهایی افزایش یابد. موقعیت جغرافیایی و محدوده نصب گچبری نیز بحث مهمی است که باید در خصوص آن بیشتر بدانید. در برخی موارد، هزینه ملک نیز تاحدی بر هزینه دستمزد و اجرای پروژه اثرگذار است. در صورتی که گچبری نیاز به تعمیرات یا نگهداری داشته باشد، این موارد نیز می‌توانند به قیمت نهایی افزوده شوند. تخصص و تجربه طراح و مجری گچبری، می‌تواند تعیین کننده هزینه نهایی باشد. پس هرچه گچکار شناخته شده‌تر باشد، هزینه خدمات او بیشتر است.

گچبری مدرن 3

طرح های گچبری مدرن

شاید جالب باشد که بدانید طرح های گچبری مدرن متفاوت هستند. شما براساس سلیقه شخصی و شرایط طراحی داخلی می‌توانید از هرکدام آن‌ها استفاده کنید.

 • طرح‌های گچبری مینیمال: در گچبری مدرن، طرح‌های مینیمال و ساده، جذابیت زیادی دارند. به همین دلیل استفاده از خطوط ساده، طرح های هندسی‌های مینیمال، و نورپردازی می‌تواند فضایی بی نظیر را خلق کند.
 • طرح‌های هندسی: در گچبری مدرن، معمولا از از طرح‌های هندسی با خطوط و اشکال ساده استفاده می‌شود. این طرح‌ها اغلب از مربع، مستطیل‌، مثلث و دایره تشکیل شده‌اند.
 • طرح‌های گچبری طبیعت: الهام گرفتن از عناصر طبیعی نیز بخشی از این طرح‌های را به خود اختصاص داده است. طرح های گچبری مدرن می‌تواند با ایده از طبیعت در ساده ترین شکل ممکن خودش را نشان دهد.
 • طرح‌های گچبری سه بعدی: در طرح های گچبری مدرن، گاهی اوقات از طرح‌های سه بعدی با جزئیات و تراکم خاص استفاده می‌شود. این طرح ها بسیار عمیق‌تر و جذاب تر به نظر می‌رسند.
 • طرح‌های گچبری جدید و خلاقانه: در گچبری مدرن استفاده از طرح های خلاقانه، به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد. در این خصوص طراح با نیاز سنجی و درک عمیق علایق و سلیقه شما، اقدام به ایده پردازی می‌کند.
گچبری مدرن 4

ابزار گچبری مدرن

در این بخش به بررسی ابزار گچبری مدرن می‌پردازیم.

 • فرم‌ دهی و قالب ‌گیری گچ: برای ایجاد طرح‌های گچبری مدرن، از قالب‌های مختلف استفاده می‌شود. این قالب ها براساس نوع گچبری انتخاب می‌شوند.
 • اسپاتول: برای پوشش سطوح با گچبری، از اسپاتول استفاده می‌شود. این ابزار بهترین کاربرد را برای گچبری دارد.
 • تیغه و ابزار حکاکی: برخی از طرح‌های گچبری نیازمند تیغه و ابزار حکاکی هستند تا به شکل مورد نظر طراحی و احرا شوند.
 • ملات: برای ایجاد پایه یا زمینه گچبری، نیاز به ملات برای پوشش دهی دارید.
 • رنگ و رزین‌: برخی از طراحی‌ها نیاز به رنگ‌آمیزی دارند. در گچبری مدرن، می‌توانید از رنگ‌های مخصوص استفاده کنید.
 • ابزار نورپردازی: با کمک نورپردازی می‌توان پستی و بلندی‌های گچبری را به شکلی مطلوب تر نشان داد.
گچبری مدرن 5

کاربرد گچبری مدرن

آگاهی از کاربرد گچبری مدرن به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات کافی در این خصوص کسب کنید.

گچبری مدرن 6

1- گچبری دیوار مدرن

طرح گچبری مدرن برای دیوار یک ایده جذاب است. شما به راحتی می‌توانید با گچبری دیوار، حس و حال ویژه‌ای را ایجاد نمایید. به همین دلیل با کمک گچبری دیوار مدرن، می‌توانید فضای پذیرایی، اتاق خواب و نواحی مثل ورودی را دیزاین نمایید. پس گچبری دیوار مدرن فضاسازی مطلوبی را برای شما ایجاد می‌کند.

گچبری مدرن 7

2- گچبری ستون مدرن

ستون‌ها از جمله المان‌های مزاحمی در وسط پذیرایی هستند که معمولا افراد تلاش می‌کنند تا برای پوشش آن اقدام کنند. استفاده از ایده گچبری ستون مدرن، به شما امکان می‌دهد تا بتوانید فضاسازی جذابی را ایجاد کنید و دکوراسیون داخلی را تکمیل نمایید. به همین دلیل استفاده از طرح گچبری مدرن مخصوص ستون، می‌تواند ذهن شما را برای ایده پردازی این اقدام آماده کند.

گچبری مدرن 8

3- گچبری سقف مدرن

ناحیه سقف نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. طرح گچبری مدرن در ناحیه سقف، به شما اجازه می‌دهد تا استایل مدرن و جذابی را ترتیب دهید. سقف مدرن در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای دارد و به شما اجازه می‌دهد تا ساختاری بی نظیر در فضای خانه ایجاد کنید.

گروه هنری سعید آریا فطرت

عنواین مهم صفحه